Į sporto keliones leidžiasi ir draugų kompanijos, ir visai nepažįstami vyrai

kzukauskas-su-draugais-vyko-stebeti-ir-rygoje-vykusias-lietuvos-krepsininku-kovas-55f810de9420b

Europos krepšinio čempionate žaidžianti Lietuvos rinktinė gali būti rami – net jei rungtynės vyktų atokiausiame pasaulio užkampyje, tribūnose būtų nors vienas lietuvis. Sporto kelionės, kurių metu įvairių sporto šakų aistruoliai vyksta stebėti savo mėgstamų komandų žaidimą gyvai, pastaraisiais metais tarp lietuvių tapo labai populiarios.

Savaime aišku, daugiausia tautiečių vyksta palaikyti krepšininkų. Tačiau daugėja ir kitų sporto šakų gerbėjų, kurie su draugais, kolegomis ar visa šeima keliauja „pasirgti“ už Lietuvos sportininkus.

Rugsėjį prasidėjusiame Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė pirmąsias kovas žaidė Latvijos sostinėje Rygoje. Nieko keisto, jog į kaimyninę šalį palaikyti savų keliavo tūkstančiai lietuvių.

Kur kas mažiau jų tribūnose bus, tačiau vis dėlto bus ir Lilyje, Prancūzijoje, kur Lietuvos vyrų krepšinio komanda tęsia kovą dėl čempionato medalių.

Tribūnos suvienija 

„Prie televizoriaus emocija kita: yra tik rungtynės – be įžangos ir be emocijų po jų“, – sako Rygoje Lietuvos krepšininkų varžybas stebėjęs Karolis Žukauskas. Šis krepšinio čempionatas jam ir dar trijų draugų kompanijai – jau trečiasis: 2013 m. vyrai keliavo į Slovėnijoje, o 2014 m. – į Ispanijoje vykusius krepšinio čempionatus.

Savo patirtimi jis nesilygiuoja į tuos krepšinio sirgalius, kurie važiuoja „n“ metų ir dalyvauja visose čempionato varžybose. Be to, jų sporto kelionės kol kas apsiriboja krepšiniu.

„Dažniausiai važiuojame ta pati keturių draugų grupė. Tik pernai į Ispaniją kai kurie iš mūsų važiavo su šeimomis, nes išėjo ilgoka kelionė – Barselonai ir Madridui paskyrėme daugiau nei savaitę“, – sakė vilnietis.

Į pernai Ispanijoje vykusį čempionatą K.Žukauskas vyko su žmona Edita ir sūnumi.

Paprastai draugai iš anksto išsirenka keletą įdomesnių rungtynių ir važiuoja konkrečiai į jas: „Sėdėti dvi savaites užsienyje net dėl krepšinio būtų per didelė prabanga, sunkiai suderinama su darbu ir šeima.

Tiesa, pernai į Ispaniją keliavau su šeima. Taigi, kartais tai visai suderinama“, – pasakojo pašnekovas.

Pagrindinis tokios kelionės tikslas – varžybos, kuriose dalyvauja šalies rinktinė. Tačiau ne ką svarbiau yra tai, kad į tokias keliones vyksti su draugais.

„Varžybas deriname su turistine kelione: laisvu nuo krepšinio metu nuomojamės automobilį ir važinėjame aplink. Neįdomu būtų visas dienas sėdėti fanų bare (o tokių ten, sprendžiant iš išvaizdos, būna)“, – sakė vilnietis.

Kelionei draugų kompanija ruošiasi atsakingai, turi savų ritualų, aprangos detalių net plakatą.

 

Comments

comments